III Liga

Za nami pierwsza, inauguracyjna kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy komplet, czyli pięć spotkań. Na start powracający po krótkiej przerwie Błękity Płomień podejmował debiutanta, ekipę Wap. Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta, gdyż nie wiadomo było w jakiej formie powrócił Błękity oraz co pokaże nam Wap. Mimo to, drużyny stworzyły dobre widowisko w którym padło aż trzynaście bramek, a po ostatnim gwizdku sędziego, z trzech punktów cieszył się Błękitny Płomień. W kolejnym spotkaniu Standard Służew podejmował Tango Warszawa. Była to doskonała okazja dla Standardu, który na jesieni musiał uznać wyższość przeciwnika i tym samym stracił szanse na podium. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji oraz mnóstwo bramek. Ostatecznie to Standard okazał się lepszy o jedną bramkę i może uznać rewanż za udany. W następnym pojedynku Backside Team podejmował Uszy Pajonka. Outsider z jesieni, Backside, już na początek dostał niezwykle silnego przeciwnika i jednego z głównych faworytów do korony. Jak się okazało, Uszy Pajonka nie dały swojemu przeciwnikowi większych szans, którego pokonali bardzo wysoko i dzięki temu zasiedli w fotelu lidera. W kolejnym pojedynku Fc Gauganis podejmował Wilanów United. Fc Gauganis to starzy wyjadacze, Wilanów natomiast miał w swoim składzie zawodników, którzy grali w innych drużynach. Mimo to, mecz był niezwykle ciekawy, a boisko pokazało, że doświadczenie czasem pomaga. Fc Gauganis wygrali wysoko i w pełni zasłużenie. Na zakończenie kolejki Abnegat podejmował Kocury Playoo.PL. Abnegat po dobrym początku w poprzednim sezonie i kiepskiej końcówce, chciał zmazać tą plamę już w pierwszym meczu. Naprzeciwko ich stanęli spadkowicze z II ligi, Kocury Playoo.PL, więc zadanie mieli utrudnione. Obie ekipy w poprzednich sezonach przyzwyczaiły nas do emocji i tak było tym razem. Po dobrym meczu lepsi jednak okazali się spadkowicze i zrobili pierwszy ważny krok do tego, aby powrócić do wyższej klasy rozgrywkowej.

Za nami sezon wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W lidze mieliśmy dziesięć drużyny, które rozegrały mecz każdy z każdym. Łącznie padło aż 314 bramek, a sędziowie pokazali 23 żółte kartki oraz 5 czerwonych. Mistrzem zostały Bękarty Warszawy. I v-ce mistrzostwo wywalczył Honesy. Ostatnie miejsce na podium przypadło Chlejsom Fc. Tuż za podium znalazł się Standard Służew. Piąte miejsce wywalczył Abnegat, tuż za nimi znalazła się Wola Fans. Siódme miejsce przypadło Fc Gauganis. Na ósmej pozycji uplasowało się 07 do Przerwy. Przedostatnie miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca, natomiast ligową tabelę zamknął Warsaw Scorpions.

Za nami dziewiąta kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL!. Zmagania rozpoczęliśmy w sobotę, ale na pierwszy mecz nie dotarło 07 do Przerwy i oddało łatwe trzy punkty Abnegatowi. W kolejnym spotkaniu Standard Służew podejmował Zespół Pieśni i Tańca. Mecz od początku do końca był niezwykle wyrównany, a drużyny podzieliły się punktami. W ostatnim sobotnim meczu Fc Gauganis podejmował Warsaw Scorpions. Mecz był jednostronny, a Gauganis zgarnia komplet punktów. Niedzielne zmagania rozpoczęliśmy od pojedynku Honest ze Standardem Służew. Faworytem był Honest, ale świetna postawa Standardu dała im trzy punkty, a gospodarzy pozbawiła szansy na mistrzostwo. Chlejsy walczące także o najwyższe cele podejmowali Wola Fans. Goście rozegrali bardzo dobre zawody i pokonali faworytów. Kolejnym pojedynkiem było starcie Warsaw Scorpions z Chlejsami Fc. W tym meczu Chlejsy nie dały szans swojemu przeciwnikowi i dzięki wygranej zapewnili sobie miejsce na podium. Ostatnim meczem tej kolejki był pojedynek Fc Gauganis z Bękartami Warszawy. Mecz szybki i zacięty, a w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się zawodnicy Bękartów i tym samym zapewnili sobie mistrzowski tytuł!

Za nami ósma kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Kolejkę rozpoczęliśmy od starcia Fc Gauganis z Zespołem Pieśni i Tańca. Mecz od początku do końca był otwarty, obie ekipy więcej wagi przywiązywały do ataku niż obrony. Obejrzeliśmy osiem bramek, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów. W kolejnym spotkaniu, grający swój drugi mecz w tej kolejce Zespół Pieśni i Tańca, podejmował Honest. Tutaj faworytem byli goście, którzy nie zawiedli i pewnie pokonali podmęczonego rywala. Niedzielne zmagania rozpoczęliśmy od starcia 07 do Przerwy z Bękartami Warszawy. Liczyliśmy na wyrównany i zacięty pojedynek, jednak 07 przybyło na to spotkanie bez swoich największych „armat” co ułatwiło zadanie Bękartom. Wygrali oni bardzo wysoko i w pełni zasłużenie, a dzięki tej wygranej mają sporą szansę na końcowy triumf. Kolejnym spotkaniem był pojedynek Standardu Służew z Warsaw Scorpions. Mimo, że było to spotkanie drużyn z dołu tabeli, pokazały nam dobry futbol, a w meczu padło łącznie dziewięć bramek. Więcej zdobył ich Standard i to on zgarnia komplet punktów. Przedostatnim spotkaniem tej kolejki był pojedynek Honest z Wola Fans. Tutaj spotkały się dwie ekipy grające z goła odmienny futbol. Honest bardziej piłkę techniczną, natomiast Wola stawia na atak i nie ogląda się za siebie. Mecz od początku był bardzo twardy i zacięty, ale ostatecznie wygrał Honest i nadal liczy się w walce o główne trofeum. Ostatni mecz tej kolejki zapowiadał się najciekawiej. Chlejsy Fc podejmowały Abnegata. Obie drużyny walczyły w tym meczu o to, by dalej liczyć się w walce o podium. Po zaciętym spotkaniu w iście ekstremalnych warunkach pogodowych, lepsze okazały się Chlejsy Fc, które nadal są w grze o „majstra”.

Za nami siódma kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Zmagania mieliśmy rozpocząć od pojedynku 07 do Przerwy z Chlejsami Fc. Liczyliśmy na doskonałe widowisko, jednak 07 nie stawiło się na boisku, więc Chlejsy otrzymały łatwe trzy punkty. W kolejnym meczu Honest podejmował Abnegata. Tutaj także liczyliśmy, że będzie to zacięte spotkanie. Takie też było, mimo tego, że Abnegat nie dotarł w pełnym składzie. Mecz zakończył się różnicą jednej bramki i komplet punktów zawędrował do Honest. Ostatnim spotkaniem tej kolejki był pojedynkiem outsidera z przed ostatnią ekipą. Warsaw Scorpions podejmowali Wola Fans. Tuż przed meczem rozpętała się ulewa i mecz rozpoczęliśmy z opóźnieniem, ale już wtedy wiedzieliśmy, że może być ciekawie. Piłka nabierała poślizgu, a zawodnicy obu ekip stworzyli dobrze widowisko. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Wola Fans, którzy dzięki tej wygranej podskoczyli w ligowej tabeli.

III LIGA Tabela (2019j)

GRUPA MISTRZOWSKA

LP Drużyna Array Array Array
1 ALTER VALKIRIA 10 30 25
2 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 10 15 20
3 KOCURY PLAYOO.PL 10 15 17
4 CHLEJSY FC 10 0 16

GRUPA SPADKOWA

LP Drużyna Array Array Array
1 SND 10 -2 15
2 ABNEGAT 10 7 13
3 SPORTING WARSZAWA 10 -6 10
4 REFUJ BUKSZPRYT 10 -59 0
SportLiga.PL