Ekstraklasa

Ekstraklasa

Za nami dziewiąta kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W ten weekend rozegraliśmy tylko dwa spotkania. W pierwszym meczu Kamszoty podejmowały Wawalions. Mecz był niezwykle zacięty, a o zwycięstwie zadecydowała różnica jednej bramki i dzięki temu Kamszoty liczą się nadal w walce o koronę. W Kolejnym spotkaniu Joga Bonito podejmowała Prestige Mokotów. Mimo, że liczyliśmy na wyrównane spotkanie, to pełną kontrolę nad przebiegiem na boisku miał Prestige. Chociaż w końcówce trochę odpuścili, to nie dali Joga Bonito wyrwać sobie zwycięstwa.

Za nami ósma kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W pierwszym meczu Fc United of Expats podejmowało Joga Bonita. Lider bez większych problemów rozprawił się z przeciwnikiem i zgarnął komplet punktów. W kolejnym meczu mieliśmy starcie na szczycie i walkę o drugie miejsce. Emeryci podejmowali Kamszoty. Mecz niezwykle zacięty, jednak końcówka spotkania była lepsza w wykonaniu gości i to oni zwyciężyli. Kolejne spotkanie to pojedynek Joga Bonito z Cervinusem. W tym meczu nie byliśmy w stanie wskazać faworyta, a o zwycięstwie zadecydowała różnica jednej bramki. Trzy punkty trafiają na konto Cervinusa. Ostatnie spotkanie było pojedynkiem o awans do najlepszej czwórki. Wawalions podejmowała Prestige Mokotów. Liczyliśmy na zacięty i wyrównany pojedynek, jednak tego dnia Wawalions byli nie do zatrzymania, a dzięki wygranej będą walczyć o podium.

Za nami siódma kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Już w pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję obejrzeć hit kolejki. Wawalions podejmowali Kamszoty. Tak jak zapowiadaliśmy mecz był niezwykle ciekawy i wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowała różnica jednej bramki, dzięki której komplet punktów trafia do Kamszotów. Po chwili przerwy kolejny mecz rozegrali zawodnicy Kamszotów. Tym razem zmierzyli się z Cervinusem. Była to szansa dla Cervinusa, by urwać punkty podmęczonemu rywalowi. Goście jednak świetnie rozłożyli swoje siły i pokonali kolejnego przeciwnika zgarniając pełną pulę. W kolejnym meczu Emeryci mieli podejmować Zieloną Polanę, jednak zawodnicy Zielonej nie stawili się na boisku i trzy punkty trafiły do Emerytów, którzy depczą po piętach liderowi. Ostatni mecz, jaki obejrzeliśmy w tej kolejce, był to pojedynek Prestige Mokotów z Joga Bonito. Spotkały się drużyny, które lubią często operować piłką. Mecz był niezwykle ciekawy, a faworyt nie zawiódł. Co prawda zwyciężył tylko jedną bramką, ale komplet punktów trafia na konto Prestige Mokotów.

Za nami szósta kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W pierwszym spotkaniu Cervinus miał podejmować Zieloną Polanę, ale goście nie stawili się na boisku, więc został odgwizdany walkower. W kolejnym meczu Wawalions podejmowała Emerytów. Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco, gdyż obie drużyny walczą o najwyższe cele. O ile pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, o tyle w drugiej Wawalions odpaliła swoje najcięższe działa i pewnie pokonała swoich przeciwników. Tracą już tylko punkt do Emerytów i walka o podium będzie trwać do ostatniej kolejki. Następnym meczem był pojedynek Kamszotów z Joga Bonito. Obie drużyny prezentują podobny styl gry. Obie świetnie potrafią grać pozycyjnie oraz z kontr ataku. Jednak tego dnia Kamszoty doskonale wyeliminowały najsilniejsze punkty przeciwnika, a do tego byli niezwykle skuteczni, przez co wygrali wysoko i jak najbardziej zasłużenie. Ostatnim meczem tej kolejki, było spotkanie Prestige Mokotów z Fc United of Expats. Ten pojedynek zapowiadał się najciekawiej w tej kolejce. Spotkanie tak naprawdę rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie gdzie mieliśmy remis. Co prawda Prestige miał w ostatnich sekundach meczu doskonałą okazję, by zgarnąć komplet punktów i cieszyć się ze zwycięstwa, jednak zmarnowali tak wyśmienitą sytuację i musieli zadowolić się punktem.

Za nami piąta kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Już pierwsze spotkanie zapowiadało nam emocje. Wawalions podejmowało Joga Bonito. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze i to oni wygrali wysoko i zdecydowanie. Kolejne spotkanie, to miał być rewanż za rundę zimową, Zielona Polana miała podejmować Kamszoty, jednak oddali mecz bez walki i łatwe trzy punkty trafiły do gości. W kolejnym spotkaniu Cervinus podejmował Emerytów. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi Emeryci będący faworytem zgarnęli komplet punktów, ale Cervinus w końcu pokazał, że umie nawiązać walkę z faworytami. Kolejnym meczem miało być starcie Joga Bonito z Zieloną Polaną, ale po raz kolejny goście odpuścili spotkanie i cała pula wędruje do Joga Bonito. Ostatnim spotkaniem tej kolejki było starcie Kamszotów z Fc United of Expats. Ten mecz miał być hitem kolejki. Niestety Kamszoty nie udźwignęły ciężaru tego spotkania i przegrali wysoko. Fc United of Expats w kolejnym meczu pokazuje, że tytuł mistrzowski im się należy.

 

WYNIKI SPOTKAŃ ORAZ PROTOKOŁY MECZOWE : 
 
 
 

 

 

*wzór szóstki i siódemki rozgrywki piłkarskie jest zastrzeżony
Serdecznie dziękujemy drużynom za sportowe emocje w amatorskiej lidze na sztucznej trawie.
Do zobaczenia w kolejnym sezonie emocjonujących 

rozgrywek piłki nożnej dla studentów i nie tylko.

Ekstraklasa Tabela (2018z)

GRUPA MISTRZOWSKA

LP Drużyna M B Pkt.
1 FC KEBAVITA 10 48 26
2 FC UNITED OF EXPATS 10 34 23
3 PROMIL MOKOTÓW 10 11 14
4 FUSY 10 -29 10

GRUPA SPADKOWA

LP Drużyna M B Pkt.
1 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 10 -9 13
2 SŁUŻEWIEC 10 -12 13
3 CERVINUS 10 -15 11
4 CZARNY KOŃ 10 -28 4
SportLiga.PL