Za nami sezon wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W Ekstraklasie mieliśmy osiem drużyn, które rozegrały mecze każdy z każdym, a następnie zostały podzielone na grupę mistrzowską oraz spadkową. Łącznie padło aż 256 bramek, a sędziowie pokazali 12 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Po dziesięciu kolejkach mistrzem zostali FC UNITED OF EXPATS, I v-ce mistrzem rzutem na taśmę zostali WAWALIONS, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło KAMSZOTOM. Tuż za podium znaleźli się EMERYCI. W grupie spadkowej najlepsi okazali się zawodnicy PRESTIGE MOKOTÓW. Kolejne miejsce zajęła CERVINUS. Za ich plecami uplasowali się JOGA BONITO, a całą stawkę zamyka ZIELONA POLANA.


FC UNITED OF EXPATS
Żelazna obrona i szybkie kontrataki, tak można w skrócie przedstawić mistrzowską drużynę. Fc United of Expats, powraca na najwyższe miejsce na podium, które w poprzednim sezonie odebrała inna drużyna. W tym sezonie zwyciężyli siedem razy, doznali tylko jednej porażki oraz dwa razy dzielili się punktami, jednak to nie przeszkodziło im w tym by zdobyć mistrzowską koronę. Łącznie zdobyli 42 bramki tracąc przy tym tylko 14. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Clement Sauvard, natomiast najlepszy mecz rozegrali przeciwko Joga Bonito i Kamszotom pokonują jednych i drugich 7:1.

WAWALIONS
Drużyna, która do ostatniej kolejki walczyła o drugie miejsce. Posiadają w swoich szeregach najlepszego bramkarza i strzelca tego sezonu. Jako jedni z nie wielu drużyn pojawiają się w licznym składzie, a na boisku każdy walczy na całego, dzięki temu są bardzo trudnym przeciwnikiem, a ich vice mistrzostwo to zasługa każdej formacji. W tym sezonie zwyciężyli siedem raz, doznali trzech porażek i ani razu nie byli kompromisowi. Łącznie zdobyli 45 bramek, tracąc tylko 13, przez co mieli najskuteczniejszy atak i najlepszą obronę. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Borys Ostapenko, natomiast najlepszy mecz rozegrali przeciwko Joga Bonito pokonując ich 11:3.

KAMSZOTY
Po awansie z II ligi zaprezentowali się doskonale, wywalczając ostatnie miejsce na podium jako beniaminek. Kamszoty w każdym meczu prezentowały solidny futbol, przez co sprawili nie jednym sporo kłopotów. Ich gra głównie opierała się na szybkich składnych akcjach, które były miłe dla oka. W tym sezonie odnieśli sześć zwycięstw oraz po dwa razy dzielili się punktami i schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 36 bramek tracąc przy tym 24. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Stanisław Kastory, natomiast najlepszy mecz rozegrali przeciwko Joga Bonito, których pokonali 9:1.

EMERYCI
Drużyna z wielkim potencjałem, gdyby tylko przychodziła w pełnym składzie. Dość często tracili siły na kłótnie między sobą, zamiast zostawić je na boisku. W końcówce sezony mieli problemy kadrowe, przez co zajęli dopiero czwarte miejsce. W tym sezonie odnieśli cztery zwycięstwa, cztery razy schodzili z boiska pokonani oraz dwa razy dzielili się punktami. Łącznie zdobyli 31 bramek, natomiast stracili 33, przez co mieli ujemny bilans bramkowy. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Patryk Mączyński, natomiast najlepszy swój mecz rozegrali przeciwko Joga Bonito pokonując ich 8:5.

PRESTIGE MOKOTÓW
Prestige Mokotów w tym sezonie wreszcie ustabilizował swój skład. Co przekładało się na wyniki boiskowe. Co prawda nie zdołali awansować do grupy mistrzowskiej, ale okazali się najlepsi w spadkowej, deklasując swoich rywali. Jeśli utrzymają formę i skład, oraz dokonają kilku wzmocnień, to w przyszłym sezonie powinni liczyć się w walce o najwyższe cele. W tym sezonie odnieśli sześć zwycięstw, doznali dwóch porażek oraz dwa razy dzielili się punktami z przeciwnikiem. Łącznie zdobyli 39 bramek, a stracili 29. Była to jedyna drużyna w której nie było najczęściej wybieranego zawodnika. W każdym meczu kto inny był najlepszy, co świadczy o tym, że ciężar gry spoczywa na barkach całej drużyny, a nie jednego zawodnika. Najlepszy swój mecz rozegrali przeciwko Cervinusowi, który pokonali 8:2.

CERVINUS
Cervinus to jedna z najbardziej doświadczonych drużyn w Ekstraklasie. Niestety w tym sezonie borykali się z problemami kadrowymi, co często krzyżowało ich plany na meczach. Mimo tego, zostawiali sporo zdrowia na boisku, a gdyby dołożyli do tego trochę skuteczności, ich miejsce mogłoby być wyższe. W tym sezonie odnieśli cztery zwycięstwa i sześć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 31 bramek, stracili 40. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Krystian Sutkowski, natomiast najlepszy swój mecz rozegrali przeciwko Joga Bonito pokonując ich 5:4.

JOGA BONITO
Debiutant tego sezonu. Można powiedzieć, że Joga Bonita rzuciła się trochę na głęboką wodę, gdyż przy tak doświadczonych drużynach Ekstraklasy, musieli by prezentować znacznie wyższy poziom by powalczyć z najlepszymi. Mimo tego, drużyna bardzo ciekawa i rokująca na przyszłość, a mając w swych szeregach MVP ligi, jest na kim budować skład. W tym sezonie odnieśli dwa zwycięstwa, które były walkowerami, więc na boisku nie udało się wywalczyć zwycięstwa. Z boiska schodzili pokonani osiem razy. Łącznie zdobyli 30 bramek, a stracili aż 53. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Artur Markiewicz, a najlepszy mecz, mimo porażki 4:5, rozegrali przeciwko Cervinusowi.

ZIELONA POLANA
Zielona Polana zawiodła nie tylko nas, ale również inne zespoły. Zespół rozegrał 2 spotkania, po czym zrezygnował z dalszej części sezonu.

Mistrz – FC EXPATS OF UNITED
I v-ce mistrz – WAWALIONS
II v-ce mistrz – KAMSZOTY
Najlepszy strzelec - Borys Ostapenko (WAWALIONS), Artur Markiewicz (JOGA BONITO) – 8 bramek
Najwięcej asyst - Mykhailo Kurylov (WAWALIONS) – 6 asyst
Najlepszy bramkarz – Yevhenii Kost (WAWALIONS) – średnia ocena za mecz 4,89pkt
Klasyfikacja kanadyjska - Borys Ostapenko (WAWALIONS), Mykhailo Kurylov (WAWALIONS), Artur Markiewicz (JOGA BONITO) – 11 pkt
MVP - Artur Markiewicz (JOGA BONITO) (Król strzelców, zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej, najczęściej wybierany na MVP. Mimo, że jego drużny zajęła odległe miejsce w tabeli, on sam był motorem napędowym swojej ekipy. Niski, techniczny i szybki niczym Maradona, trudny do zatrzymania. Gdyby tylko koledzy z drużyny więcej mu pomagali, na pewno osiągnęli by więcej.)
Najwięcej strzelonych goli – WAWALIONS – 45 bramek
Najmniej straconych goli - WAWALIONS – 13 bramek
Najwięcej straconych goli – JOGA BONITO– 53 bramki
Najlepszy bilans bramkowy – WAWALIONS- +32 bramki
Najwyższa wygrana – WAWALIONS 11 : 3 JOGA BONITO, KAMSZOTY 9 : 1 JOGA BONITO, WAWALIONS 8 : 0 PRESTIGE MOKOTÓW
Najwięcej bramek w meczu – WAWALIONS 11 : 3 JOGA BONITO

 

 

 

Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

Ekstraklasa Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 KAMSZOTY 4 13 12
2 FC UNITED OF EXPATS 4 6 12
3 WAWALIONS 3 12 9
4 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 4 2 6
5 CERVINUS 4 -9 3
6 SANTOS 4 -4 3
7 PRESTIGE R-3 4 -7 3
8 PRZYJACIELE 5 -13 0
Slider
SportLiga.PL