Za nami ósma kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W pierwszym meczu Fc United of Expats podejmowało Joga Bonita. Lider bez większych problemów rozprawił się z przeciwnikiem i zgarnął komplet punktów. W kolejnym meczu mieliśmy starcie na szczycie i walkę o drugie miejsce. Emeryci podejmowali Kamszoty. Mecz niezwykle zacięty, jednak końcówka spotkania była lepsza w wykonaniu gości i to oni zwyciężyli. Kolejne spotkanie to pojedynek Joga Bonito z Cervinusem. W tym meczu nie byliśmy w stanie wskazać faworyta, a o zwycięstwie zadecydowała różnica jednej bramki. Trzy punkty trafiają na konto Cervinusa. Ostatnie spotkanie było pojedynkiem o awans do najlepszej czwórki. Wawalions podejmowała Prestige Mokotów. Liczyliśmy na zacięty i wyrównany pojedynek, jednak tego dnia Wawalions byli nie do zatrzymania, a dzięki wygranej będą walczyć o podium.

FC UNITED OF EXPATS 7:1 JOGA BONITO
Spotkanie lidera z zespołem o liderskich ambicjach miało odsłonić wszelkie mankamenty tych zespołów. Ktoś w końcu musi się mocno postawić Expatsom a dla potrzebujących punktów graczy Jogi był to "ostatni gwizdek" by odbić się od dna.... Rozstrzygające był już 3 pierwsze gwizdki, które oznaczały stratę 3 goli przez zespół Bonito. W 5 minucie było w zasadzie po meczu. Joga Bonito próbowało naruszyć dobrą organizację gry Expatsów, ale notorycznie bezskutecznie. Expatsi dorzucali kolejne gole w różnych konfiguracjach swoich piłkarzy i nie dali odpocząć graczom rywali. W drugiej połowie i w wysokiej temperaturze gracze zwolnili, a Joga zdobyła się na honorowe trafienie, które zwiastuje ostrzejszą walkę w ostatniej kolejce.

EMERYCI 2:5 KAMSZOTY
Oba zespoły przed tą koleją zajmowały ex aequo 2-gie miejsce w ekstraklasie i wiadomo było, że tanio skóry nie sprzedadzą. W ten meczu nie mniej znacząca była psychika niż umiejętności piłkarskie. 10 minut i 2:0, przy tym rzucone 3 żółtka przez sędziego za kocie ruchy podpatrzone na galach Polsat Boxing Night przez zawodników obu drużyn nie uspokoiły sytuacji. Sporo łokci i niewyszukanych łamańców językowych w kierunku przeciwników spowodowały wzrost napięcia po obu stronach barykady. Wcześniejszy strzelec karnego - Patryk Piekart - postanowił jednak pogodzić się z rywalami strzelając swojaka na przeproszenie i Kamszoty wróciły do gry. Powróciły na tyle skutecznie, że od 2:0 zrobili 2:5 i odskoczyli Emerytom na 3 punkty w tabeli. W następnej kolejce będziemy obserwowali obie drużyny a nadchodzące bezpośrednie spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek w postaci tego teoretycznie wygranego po pierwsze połowie pojedynku przez Emerytów. Brawa i 3 punkty dla Kamszotów!

JOGA BONITO 4:5 CERVINUS
Mecz o utrzymanie w lidze dla Cervinusa i o podobnej stawce dla Joga Bonito. Pierwsze minuty zapowiadały podobny tok zdarzeń jak pierwszej kolejce, gdy Joga straciła 3 bramki w 7 minut i było po meczu. Panowie z Joga Bonito zmotywowani po ostatniej porażce zdołali złzpać kontakt na 1:2 w pierwszej połowi i w drugiej wymieniali razy z Cervinusem, który to zyskiwał prowadzenie, to znowu remisował z Joga. Leszek Piechnik grał pierwsze skrzypce i w zasadzie to on zapewnił 3 punkty asystując przy zwycięskiej bramce.

WAWALIONS 8:0 PRESTIGE MOKOTÓW
Mecz o to by znaleźć się w najlepszej czwórce. Zapowiadały nam się duże emocje, jednak bardzo szybko zdobyte bramki ustawiły przebieg tego spotkania. Piorunujący początek Wawalions dał im pewność na kolejne minuty. Goście mieli problem z przedarciem się pod bramkę przeciwnika i często próbowali strzałów z dystansu, lecz albo brakowało celności albo dobrze bronił bramkarz. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy. Po zmianie stron obraz gry nie wiele się zmienił. Wawalions grała wysokim presingiem co przyniosło im kolejne gole. Wygrali wysoko i zdecydowanie. Prestige Mokotów tego dnie nie był w stanie zaskoczyć przeciwnika.