Za nami czwarta kolejka sezonu zima 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W pierwszym meczu obejrzeliśmy grad bramek a Gospodarze ulegli w ostatnich sekundach meczu Fusom. W kolejnym spotkaniu Cervinus nie przestraszył się pojedynku z liderem i urwał punkty Fc Kebavita. Następny mecz możemy nazwać starciem gigantów. Promil Mokotów podejmował Fc United of Expats, a pojedynek zakończył się remisem. W ostatnim spotkaniu czwartek kolejki Szczęki Szczęśliwice przegrały drugą połowę i cały mecz, a trzy punkty trafiają do Służewca.

GOSPODARZE 7:8 FUSY
Przed meczem nie przypuszczaliśmy, że obejrzymy grad bramek. Fusy z meczu na mecz pokazują co raz to lepszą piłkę, natomiast Gospodarze są tak nie przewidywalni, że ciężko przewidzieć, kiedy nas zaskoczą. Stało się to w tym spotkaniu. Od początku mieliśmy wymianę ciosów, drużyny nie szachowały się, tylko postawiły na atak, co do przerwy przyniosło nam aż 8 bramek, a Fusy prowadziły przewagą dwóch goli. Po zmianie stron szybko strzelone gole przez gości i można było powiedzieć, że jest po meczu. Tak też pewnie pomyśleli zawodnicy Fusów, co świetnie wykorzystali Gospodarze. Przystąpili do ataków i na trzy minuty przed końcem spotkania udało im się doprowadzić do remisu. W ostatnich sekundach spotkania Fusy doszły do głosu i zapewniły sobie zwycięstwo oraz trzy punkty.

CERVINUS 2:2 FC KEBAVITA
Rozgrywający dopiero swój drugi mecz Cervinus podejmował lidera ligi FC Kebavita. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, zawodnicy obu drużyn grali bardzo szybki futbol co sprawiło, że oglądaliśmy bardzo dobre widowisko. Po pierwszej połowie w lepszych humorach schodzili goście przy stanie 1:2. W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się i w 31 minucie Cervinus wyrównał. Około 40 minuty spotkania aż do samego końca meczu przewagę mieli gospodarze, którzy przejęli inicjatywę i do samego końca meczu grali atakiem pozycyjnym, podczas gdy FC Kebavita ograniczyło się do kontrataków. Mecz zakończył się podziałem punktów.

PROMIL MOKOTÓW 4:4 FC UNITED OF EXPATS
Starcie gigantów, tak można w dwóch słowach opisać ten mecz. Od samego początku mieliśmy dużo walki, głównie w środku boiska. Po kilku minutach gry Promil Mokotów przejął inicjatywę co zaowocowało dwubramkowym prowadzeniem. Mimo optycznej przewagi gospodarzy, goście pokazali spryt w ataku u zdołali doprowadzić do remisu. W końcówce pierwszej połowy Promil znów wyszedł, a goście momentalnie odpowiedzieli. Do przerwy mamy remis. Po zmianie stron gospodarze przycisnęli przeciwników i gdy wydawało się, że zdobycie gola to będzie kwestia minut, popełnili błąd w obronie co wykorzystał napastnik Fc United of Expats i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Promil do samego końca walczył o korzystny wynik, a na dwie minuty przed końcem spotkania udało im się wyrównać. W ostatnich sekundach meczu mogli zgarnąć komplet punktów, jednak zawodnik Promila oddał niecelny strzał, a ekipy podzieliły się punktami.

SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 1:4 SŁUŻEWIEC
Szczęki Szczęśliwice z jednym punktem na koncie podejmują Służewiec, który dopiero w trzeciej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo. W pierwszych minutach spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy Szczęk, co zostało udokumentowane w 8 minucie meczu. Po otwarciu spotkania, gra była coraz bardziej wyrównana, a my do przerwy nie zobaczyliśmy już żadnej bramki. Po zmianie stron do ataku rzucili się gracze Służewca, którzy chcieli jak najszybciej odrobić straty. Odrobili je i to z dość dużą nawiązką strzelając przeciwnikom w drugiej połowie aż cztery bramki, podczas gdy gospodarze tego spotkania, nie mogli przełamać obrony rywali. Służewiec dzięki swojej skuteczności wygrywa drugi mecz z rzędu, natomiast Szczęki Szczęśliwice nadal bez wygranej