Za nami sezon wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W lidze mieliśmy dziesięć drużyny, które rozegrały mecz każdy z każdym. Łącznie padło aż 314 bramek, a sędziowie pokazali 23 żółte kartki oraz 5 czerwonych. Mistrzem zostały Bękarty Warszawy. I v-ce mistrzostwo wywalczył Honesy. Ostatnie miejsce na podium przypadło Chlejsom Fc. Tuż za podium znalazł się Standard Służew. Piąte miejsce wywalczył Abnegat, tuż za nimi znalazła się Wola Fans. Siódme miejsce przypadło Fc Gauganis. Na ósmej pozycji uplasowało się 07 do Przerwy. Przedostatnie miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca, natomiast ligową tabelę zamknął Warsaw Scorpions.


BĘKARTY WARSZAWY
Bękarty Warszawy potrzebowały dwóch sezonów by znaleźć się na najwyższym stopniu podium. Drużyna mająca w tym sezonie najlepszy atak oraz najlepszą obronę. Zdobyli najwięcej goli, a także stracili ich najmniej. W każdym meczu grali bardzo równo, co przełożyło się na końcowy triumf. Odnieśli siedem zwycięstw, raz schodzili z boiska pokonani oraz raz podzielili się punktami. Łącznie zdobyli 46 bramek, a stracili 16. Najczęściej wybieranymi zawodnikami meczów byli Kamil Leszczyński, Kirill Tsvirko, Mateusz Budzich oraz Radosław Narodzonek, co może świadczyć o tym, że ciężar gry spoczywał na wielu barkach. Bękarty Warszawy swój najlepszy mecz rozegrały przeciwko 07 do Przerwy pokonując ich aż 12:0.

HONEST
Drużyna, która debiutowała w tym sezonie i od razu odniosła taki sukces, jakim jest wice mistrzostwo III ligi. Mimo, że początek mieli ciężki, to z meczu na mecz co raz bardziej się rozkręcali pokonując kolejno następnych rywali. Dużą wagę przykładali do obrony, bo wiedzieli, że z przodu uda się coś strzelić. Odnieśli sześć zwycięstw i trzy raz schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 35 bramek, tracąc przy tym 25. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Eugenij Szlaweń, który nie jednokrotnie ratował swoją drużynę z opresji. Honest swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Warsaw Scorpions pokonując ich 11:0.

CHLEJSY FC
Po nieudanej przygodzie w II lidze w poprzednim sezonie, powrócili do rozgrywek w klasie niżej. Jak się okazało była to dobra decyzja, bo od razu znaleźli się na pudle. Mając w swoich szeregach najlepszego strzelca ligi, mogli powalczyć o wyższą lokatę, jednak w decydującym momencie czegoś zabrakło. W tym sezonie odnieśli sześć zwycięstw i odnieśli trzy porażki, a drugie miejsce przegrali w bezpośrednim starciu. Łącznie zdobyli 42 bramki, a stracili 24. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Mikołaj Kasperczak. Chlejsy Fc swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Warsaw Scorpions pokonując swoich przeciwników 11:3.

STANDARD SŁUŻEW
Niewiele zabrakło by znaleźli się na podium. Zabrakło jednego punktu, ale patrząc na poprzedni sezon drużyna poczyniła postęp. Zajmując czwarte miejsce, często mając problemy ze składem, pokazali, że potrafią walczyć do samego końca. W obecnym sezonie odnieśli pięć zwycięstw, doznali dwóch porażek oraz dwa razy podzielili się punktami. Łącznie zdobyli 28 bramek, a stracili 22. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Patryk Szymański. Standard Służew swój najlepszy mecz rozegrał przeciwko Warsaw Scorpions, których pokonali 7:2.

ABNEGAT
Najbardziej doświadczona drużyna wśród całej stawki. W tym sezonie dokonali wzmocnienia składu, co przyniosło lepszą grę i większy spokój. Porównując z poprzednim sezonem, odnotowali spory awans. Gdyby tylko przychodzili na mecze pełnym składem, mogli wy powalczyć o jeszcze lepsze miejsce. W tym sezonie odnieśli pięć zwycięstw oraz odnieśli cztery porażki. Łącznie zdobyli 28 bramek, tracąc przy tym tylko 19, będąc drugą najlepszą obroną ligi. Najczęściej wybieranym zawodnikiem ligi był Hubert Zwierzchowski, który często decydował o skuteczności Abnegata w ataku. Najlepszy swój mecz Abnegat rozegrał przeciwko Wola Fans, pokonując ich 5:2.

WOLA FANS
Po dość nie udanym debiucie w zeszłym sezonie, w tym postanowili się poprawić. Ta sztuka się udała i gdyby zawodnicy Wola Fans więcej energii skupiali na grze w piłkę, niż na przeciwnikach, ich wynik byłby na pewno lepszy. Drużyna bardzo energiczna ale i też energetyczna, posiadająca w swoim składzie indywidualności i mocne charaktery. W tym sezonie odnieśli trzy zwycięstwa, cztery razy schodzili z boiska pokonani oraz dwa razy podzielili się punktami. Łącznie zdobyli 28 bramek, a stracili 30. Najczęściej wybieranymi zawodnikami drużyny byli Marcin Kucharski, Piotr Podmokły i Sebastian Kucharski. Wola Fans swój najlepszy mecz rozegrała przeciwko Cheljsom Fc, których pokonali 6:3.

FC GAUGANIS
Kolejna ekipa, która zrobiła progres względem poprzedniego sezonu. Drużyna złożona z doświadczonych ligowych zawodników, jednak często borykająca się ze skompletowaniem pełnego składu. Gdy tylko mieli pełny skład, ciężko było ich pokonać. W tym sezonie odnieśli trzy zwycięstwa, doznali czterech porażek oraz zanotowali dwa remisy. Łącznie zdobyli 41 bramek, przy straconych 22. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Jan Tyski. Fc Gauganis swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Honest, zdobywce wice mistrzostwa, których pokonali aż 10:0.

07 DO PRZERWY
W poprzednim sezonie zajęli trzecie miejsce. W tym mieli chrapkę na coś więcej. Po kilku kolejkach stawiani byli w roli faworyta do końcowego triumfu. Jednak jak się później okazało, problemy kadrowe wszystko popsuły. Porażki które przyszły, zniweczyły cały plan. W tym sezonie odnieśli trzy zwycięstwa i doznali sześciu porażek. Łącznie zdobyli 36 bramek, tracąc 46. Najczęściej wybieranymi zawodnikami ligi byli Damian Zajdowski oraz Paweł Roguszewski. 07 do Przerwy swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Warsaw Scorpions, których pokonali 15:1.

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA
Kolejny debiutant w tym sezonie oraz jedna z najmłodszych drużyn w lidze. W większości meczów, mimo chęci i zaangażowania było widać, że brakuje im ogrania w lidze. Często brakowała zgrania i zrozumienia na boisku, co przy tak intensywnym tempie rozgrywek jest niezwykle ważne. W tym sezonie odnieśli dwa zwycięstwa, doznali czterech porażek i odnotowali aż trzy remisy. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Mariusz Bończak. Zespół Pieśni i Tańca swój najlepszy mecz rozegrał przeciwko Abnegatowi, którego pokonał 5:4.

WARSAW SCORPIONS
Najmłodsza drużyna w stawce. Porównując do zeszłego sezonu zanotowali spory spadek. Mimo indywidualnych umiejętności, większość fizycznych pojedynków przegrywali. Brakowało im zgrania oraz elementów taktycznych, które w wielu przypadkach mogłyby im pomóc. Mimo to liczymy, że był to po prostu wypadek przy pracy i kolejny sezon będzie w ich wykonaniu dużo lepszy. W tym niestety przegrali wszystkie spotkania. Łącznie zdobyli 15 bramek, a stracili ich aż 73, co postawiło ich na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o największą ilość utraconych goli. Była to jedyna drużyna w której nie było najczęściej wybieranego zawodnika. W każdym meczu kto inny był najlepszy, co świadczy o tym, że ciężar gry spoczywa na barkach całej drużyny, a nie jednego zawodnika. Warsaw Scorpions, mimo porażki, swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Zespołowi Pieśni i Tańca w którym ulegli 2:3.

Mistrz – BĘKARTY WARSZAWY
I v-ce mistrz – HONEST
II v-ce mistrz – CHLEJSY FC
Najlepszy strzelec – Mikołaj Kasperczak (CHLEJSY FC) – 16 bramek
Najwięcej asyst - Mateusz Budzich (BĘKARTY WARSZAWY) – 11 asyst
Najlepszy bramkarz – Michał Staniszewski (BĘKARTY WARSZAWY) – średnia ocena za mecz 4,55pkt
Klasyfikacja kanadyjska - Mikołaj Kasperczak (CHLEJSY FC) – 26 pkt
MVP – Mikołaj Kasperczak (CHLEJSY FC) (Król strzelców, który nie jednokrotnie napędzał swoją drużynę do ataków. To dzięki jego zaangażowaniu i walce do ostatniego gwizdka sędziego, Chlejsy Fc znalazły się na podium. Szybki, zwrotny i nie ustępliwy, takiego napastnika w swoim składzie chciałaby mieć nie jedna drużyna.)
Najwięcej strzelonych goli –BĘKARTY WARSZAWY – 46 bramek
Najmniej straconych goli – BĘKARTY WARSZAWY – 16 bramek
Najwięcej straconych goli – WARSAW SCORPIONS – 73 bramki
Najlepszy bilans bramkowy – BĘKARTY WARSZAWY - +30 bramki
Najwyższa wygrana – 07 DO PRZERWY 15:1 WARSAW SCORPIONS
Najwięcej bramek w meczu – 07 DO PRZERWY 15:1 WARSAW SCORPIONS

 

 

  szóstki i siódemki rozgrywki piłkarskie jest zastrzeżony
Serdecznie dziękujemy drużynom za sportowe emocje w amatorskiej lidze na sztucznej trawie.
Do zobaczenia w kolejnym sezonie emocjonujących 

rozgrywek piłki nożnej dla studentów i nie tylko.

Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

III LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 CHLEJSY FC 6 30 18
2 ABNEGAT 7 14 18
3 TANGO WARSZAWA 2 6 32 15
4 BIKERS TEAM 7 15 15
5 SND 6 15 13
6 RANDOM TEAM 8 2 13
7 FAITHFUL TEAM 7 -7 6
8 SPORTING WARSZAWA 6 -31 3
9 KUKLE FC 8 -30 1
10 LS RAMPA 9 -40 1
Slider
SportLiga.PL