Za nami siódma kolejka sezonu zima 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Zmagania rozpoczęliśmy od pojedynku Błękitnego Płomienia z Chlejsami FC. Gospodarze okazali się lepsi i utrzymali zwycięską passę. W kolejnym meczu HK Inter uległ bardzo wysoko Zielonej Polanie. Rosso Bianco okazało się lepsze od Tango Warszawa. Bikers Team musiało uznać wyższość lidera Kamszotów. Natomiast w ostatnim, najbardziej wyrównanym meczu tej kolejki Niedogazowani polegli w starciu z Kocurami Playoo.PL.

BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 3:1 CHLEJSY FC
Niepokonany od pięciu kolejek Błękitny Płomień podejmuje drużynę z dolnej części tabeli Chlejsy FC. Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych, tempo spotkania było bardzo wolne, drużyny z rzadka dochodziły do okazji strzeleckich. W pierwszej połowy padły dwie bramki, po których do przerwy mieliśmy remis. Druga połowa to większa przewaga Błekitnego Płomienia, który w końcówce meczu zdobył dwie bramki i wygrał czwarty mecz z rzędu. Chlejsy FC doznały szóstej w sezonie porażki.

HK INTER 2:12 ZIELONA POLANA
HK Inter, który po 3 rozegranych meczach miał 3 punkty podejmuje Zieloną Polanę, która zaliczyła tylko jedną porażkę w tym sezonie. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Zielonej Polany, która od samego początku dyktowała warunki i już po pierwszych 25 minutach prowadziła siedmioma bramkami. Druga połowa, wyglądała dokładnie tak samo, czyli zdecydowana przewaga Zielonej Polany, a gracze HK Inter bardzo rzadko pojawiali się pod bramką rywali. Zielona Polana wbiła jeszcze pięć bramek, a zawodnicy HK Inter odpowiedzieli dwoma. Zielona Polana zwycięża trzeci mecz z rzędu, natomiast HK Inter doznaje trzeciej porażki w sezonie.

ROSSO BIANCO 2:0 TANGO WARSZAWA
Rosso Bianco podtrzymało serię meczów bez porażki trwającą od początku sezonu. Ich wyniki po tym spotkaniu to trzy remisy i tyle samo wygranych. O zwycięstwie z Tango Warszawa przesądziła dobra gra w obronie i skuteczność Piotra Mroczka, który strzelił oba gole. Tango stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale ich nie wykorzystało i przypłaciło to stratą punktów.

BIKERS TEAM 0:5 KAMSZOTY
Zgodnie z przedmeczowym przypuszczeniami Kamszoty, kandydaci do awansu do Ekstraklasy, bez większych problemów rozprawili się z walczącym o utrzymanie się Bikers Team. Kamszoty przeważały przez cale spotkanie, zachowały czyste konto, a same trafiły pięć razy. Dzięki tej wygranej plasują się oni na pierwszym miejscu w tabeli, ale przewaga nad kolejnymi zespołami wynosi tylko jeden punkt. Czeka nas więc emocjonująca walka o mistrzostwo II ligi.

NIEDOGAZOWANI 3:4 KOCURY PLAYOO.PL
Starcie było bardzo wyrównane. Kocury Playoo doskonale rozpoczęły spotkanie - otworzyły wynik już w jego 3. minucie. Niedogazowani doprowadzili do remisu, ale potem ich rywale odskoczyli im, trafiając dwa razy. Do przerwy rezultat wynosił więc 3:1 dla Kocurów. Przez pierwsze 10 minut drugiej odsłony meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Atakowali raz jedni raz drudzy, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W końcu impas przełamali Niedogazowani i zdobyli bramkę kontaktową. Kocury błyskawicznie odpowiedzieli swoim golem. Na 5 minut przed końcem spotkania Niedogazowani ponownie zniwelowali przewagę przeciwników do tylko jednego trafienia i zaciekle zaatakowali. Kocury z trudem, ale przetrwały oblężenie i utrzymały zwycięski rezultat 4:3 do ostatniego gwizdka sędziego. Na wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim napastnicy obu zespołów. Kuba Karwacki z Kocurów strzelił dwa gole, w tym tego na wagę wygranej i zaliczył asystę, a Krystian Kiryłowski - gracz przeciwnej drużyny - skompletował hat tricka.