Za nami trzecia kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Już w pierwszym starciu mieliśmy pojedynek na szczycie. Liczyliśmy na bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, ale jak się okazało Fc United of Expats bez trudu poradzili sobie z Reytanem i umocnili się na pozycji lidera. W kolejnym pojedynku Bękarty Warszawy podejmowały Wawalions. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku było Wawalions i tak też było w meczu. Goście wygrali bardzo wysoko, nie dając przeciwnikowi żadnych szans. Na zakończenie kolejki Error Team podejmował Prestige Mokotów. Obie drużyny nie najlepiej rozpoczęły tą rundę, więc to był najlepszy moment by zdobyć pierwsze punkty. Mimo, że mecz był dość wyrównany, to jednak Prestige Mokotów okazał się skuteczniejszy i odskoczył od strefy spadkowej.

FC UNITED OF EXPATS 6:0 REYTAN
Wynik tego spotkania już w drugiej minucie otworzył Yaniv Rosenberg. Wydawało się, że goście po przespanym początku przebudzą się i postarają o wyrównanie. Byliśmy zamiast tego świadkami bardzo dobrego spotkania Expatsów. Reytan grał dobrze w obronie i próbował swoich sił w grze z kontry, ale gospodarze byli skuteczni i konsekwentni. Spokojnie rozgrywali piłkę, szybko wymieniając podania i oddając celne strzały na bramkę rywala. Tam między słupkami całkiem dobrze spisywał się Rafał Bartko i to dzięki niemu goście mieli jeszcze szansę na jakieś punkty w tym meczu. W piętnastej minucie ów bohater popełnił jednak błąd, który był tragiczny w skutkach i Mohammed Seddik strzelił na 2:0. Minutę przed końcem pierwszej części meczu Adnan Fheelbum zabawił się z obrońcami oraz bramkarzem rywala i podwyższył prowadzenie FC United of Expats na 3:0. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Dobra, równa gra gospodarzy i bezradność zawodników Reytana. Coraz groźniejsze akcje Expatsów zapowiadały tylko kolejne bramki. Tak też się stało. W trzydziestej czwartej minucie błąd obrońcy wykorzystał Daniel Lede i wystawił piłkę do Mohammeda, który zmienił wynik na 4:0. Po tej bramce Reytan trochę ożywił swoją grę i mieli kilka na prawdę dobrych okazji do zdobycia gola. Nie można jednak zapomnieć, że pomiędzy słupkami gospodarzy stał Tarn Willers. Ten golkiper już nie pierwszy raz pokazał, że trzeba się bardzo postarać aby piłka wpadła do jego bramki. Gościom nie udało się ostatecznie trafić w tym meczu nawet jednej bramki, ale Expatsi zakończyli mecz z sześciobramkowym dorobkiem. Dwie ostatnie bramki strzelił Daniel Żórawski, w czterdziestej ósmej i pięćdziesiątej minucie meczu.

BĘKARTY WARSZAWY 0:7 WAWALIONS
Początek spotkania należał do Bękartów. Wyszli oni na to spotkanie bardzo zmotywowani i głodni zwycięstwa. Po kilku minutach gry również goście przystąpili do ataku. Mogliśmy oglądać kontry zarówno jednego, jak i drugiego zespołu, aczkolwiek w przeciągu całego meczu to Wawalions było drużyną, która dłużej utrzymywała się przy piłce. Po groźnej akcji dla gości i zamieszaniu w polu karnym, piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Bękartów. Chwilę później z rzutu rożnego dośrodkowywał Ihor Linchenko, a Sacha Ananchenko wykończył podanie golem. Wawalions wyszli na prowadzenie ale cały czas atakowali, grając przy tym bardzo dobrze w obronie. Gdy jednak udało się wyprowadzić kontrę gospodarzom, prawą stroną boiska, na drodze w ostateczności stanął bramkarz Wawalions. Przed przerwą dla gości trafił jeszcze Leonid Zuiev, po strzale z woleja i do przerwy było 0:2. W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił i nadal oglądaliśmy przewagę w grze gości, oraz całkiem groźne kontry Bękartów. W dniu dzisiejszym zabrakło im jednak odrobiny szczęścia, bo nie pokonali oni bramkarza gości nawet raz. Za to w trzydziestej minucie mieliśmy już 0:3 po strzale Ihora Linchenko. Pięć minut później wynik podwyższył Mykhaieo Kurylov. W trzydziestej ósmej minucie meczu Wawalions prowadzili już 5:0, a minutę później po indywidualnej akcji, piłkę w siatce umieścił Vitalii Shkalikov. Gospodarze cały czas walczyli o swoją bramkę, ale ostatnie słowo należało do Wawalions. Goście w przedostatniej minucie zdobyli swojego siódmego gola w tym meczu i po pewnym zwycięstwie zabierają trzy punkty ze sobą.

ERROR TEAM 0:5 PRESTIGE MOKOTÓW
Spotkanie nie najlepiej zaczęli gospodarze. Obrońca popełnił ogromny błąd, ale bramkarz był na posterunku i uratował sytuację. Gospodarze mieli również swoją szansę na zdobycie pierwszego gola w tym meczu, jednak po pierwszym strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek, a przy drugiej próbie to bramkarz gości okazał się lepszy. Obrońcy Error Teamu nie zapamiętają tego meczu w kolorowych barwach, ponieważ już w dwunastej minucie popełnili kolejny błąd i tym razem pewnie swoją szansę wykorzystał Przemysław Rawa, wyprowadzając Prestige na prowadzenie. Po strzelonej bramce goście złapali wiatr w żagle i zaczęli przeprowadzać coraz groźniejsze akcje. Cztery minuty przed przerwą udało im się podwyższyć na 2:0. Adrian Relidzyński po strzale z woleja umieścił piłkę w siatce i Prestige schodził odpocząć z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie mogliśmy oglądać świetną grę obronną Prestigu. Bardzo dobre ustawienie oraz wysoki pressing nie pozwolił gospodarzom na strzelenie chociażby gola honorowego. Kolejne bramki zdobywali zawodnicy gości, a konkretniej Cezary Śledziak i Przemysław Rawa dwukrotnie. Przemysław piątą bramkę dla swojego zespołu zdobył w ostatniej minucie meczu, kompletując przy tym hattricka. Mimo kilku niezłych okazji dla Erroru, goście zachowali czyste konto i po pewnym zwycięstwie dopisali na swoje konto trzy punkty.