W poprzednim tygodniu ruszyły zmagania o punkty w Lidze Biznesowej - SportLiga.PL. W III Biznesklasie rywalizuje osiem zespołów. Są to JDE CFC, Agro-Pol, Copa-Cze, Grupa KDM, Verizon Connect, FC MoonFox, College of Europe Natolin oraz River Plate. W pierwszej serii spotkań rozegrane zostały wszystkie zaplanowane mecze. Podsumowując wszystkie trzy poziomy rozgrywkowe Naszej ligi, padł w pierwszej kolejce tylko jeden remis i miało to miejsce właśnie w III Biznesklasie. W pierwszym meczu JDE CFC podejmowało River Plate. Następnie mogliśmy oglądać w akcji zawodników FC MoonFox, którzy rywalizowali z Copa-Czami. Do gry na zimę wrócili również zawodnicy College of Europe Natolin i na start dostali trudnego rywala, jakim jest Agro-Pol. Ostatnie spotkanie to starcie Grupy KDM i Verizon Connect i to spotkanie było największą niewiadomą. Zapraszamy do dalszej części artykułu, w której dowiecie się jak przebiegała rywalizacja podczas pierwszej serii spotkań, w sezonie zimowym, SportLiga.PL - Biznes.
JDE CFC   8 - 2   RIVER PLATE

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wszyscy oczekiwali dużej ilości emocji oraz goli. Już od pierwszych minut te oczekiwania się potwierdzały. Po pięciu minutach JDE objęło prowadzenie. Od tego momentu obie ekipy rozpoczęły strzelanie. Dwie minuty później znów mieliśmy remis, a po kolejnym pięciu gospodarze prowadzili aż dwoma trafieniami. JDE wyraźnie zaznaczyło swoją przewagę, co potwierdzili czwartym golem tuż przed gwizdkiem na przerwę. Drugą połowę dobrze rozpoczęło River Plate. Goście zdobyli drugiego gola i nadzieję na dobry wynik w tym meczu. River Plate próbowało pójść za ciosem i przez dłuższą chwilę miało przewagę na boisku. To jednak nie przełożyło się na gole,a  na osiem minut przed końcem strzelanie ponownie rozpoczęli zawodnicy JDE CFC. Piłka do siatki gości wpadała co chwilę, aż ostatecznie JDE ustaliło wynik meczu w samej końcówce na 8:2, pewnie zwyciężając na początku zimowych rozgrywek.

FC MOONFOX   2 - 3   COPA-CZE

Przed startem meczu mogliśmy obstawiać, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Wszystko potwierdzało się od pierwszych minut. Początek był spokojny w wykonaniu obu zespołów, a na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać aż do dwunastej minuty, kiedy to Rybaczuk wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Nie musieliśmy długo czekać i Copa-Cze prowadzili już 0:2. Od momentu zdobycia pierwszej bramki przez gości, przejęli oni inicjatywę. Do przerwy utrzymali oni dwubramkowe prowadzenie, a po pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy goście dołożyli trzecie trafienie. Wtedy Lisy ruszyły do ataku i szybko odpowiedziały pierwszym trafieniem. Gospodarze nie poprzestawali na jednym golu i na siedem minut przed końcem meczu złapali kontakt z rywalem. Końcówka była bardzo emocjonująca, gra się otworzyła i obie ekipy miały szanse na gole. Ostatecznie jednak piłka nie wpadła już do siatki i to Copa-Cze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w swoim pierwszym meczu, w sezonie zimowym.

COLLEGE OF EUROPE NATOLIN   1 - 3   AGRO-POL

Od początku spotkania między College of Europe Natolin oraz Agro - Polem, to gospodarze prowadzili grę. Dowodem na to jest bramka Maufrediego Mireo, który w 8 minucie otworzył wynik spotkania, dając prowadzenie gospodarzom. Jednakże szczęście było po stronie gości, którzy wyrównali już w 12 minucie po pechowym rykoszecie od jednego z defensorów Collegu. Mimo wielu okazji z obu stron w pierwszej części meczu padły tylko te dwa gole. Początek drugiej odsłony meczu był dość wyrównany a, na gole w trzeba było czekać aż do 33 minuty. Dopiero wtedy piłka po strzale Andrzeja Włodarskiego zatrzepotała w siatce Collegu. Chwilę później bo już w 35 minucie, wynik spotkania na 1:3 ustalił Andrzej Włodarski, zdobywając tym samym dublet. Agro-Pol tym samym zapisał komplet punktów na swoje konto w pierwszym spotkaniu zimowego sezonu, a do zawodników Collegu mogą wrócić stare koszmary. W poprzednich sezonach, mimo dobrej gry nie potrafili oni zdobyć punktów przez kilka spotkań. Tym razem życzymy im jednak o wiele lepszych wyników i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

GRUPA KDM   4 - 4   VERIZON CONNECT

Na koniec zmagań III Biznesklasy, nadszedł moment na konfrontację Grupy KDM oraz Verizon Connect. Strzelanie rozpoczęli gospodarze w 5 minucie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Malewski, ale już po pięciu minutach było 1:1 za sprawą uderzenia Głuszki. Na kolejne gole nie musieliśmy długo czekać. Padły one w 12. i 15. minucie, a ich autorem był Malewski, który tym samym już w pierwszej połowie zanotował hat tricka. Na przerwę sędzia zaprosił zawodników przy wyniku 3:1 dla Grupy KDM. Od początku drugiej części spotkania Verizon pokazywali, że tanio skóry nie sprzedadzą. Naciskali coraz bardziej i starali się odrobić straty z pierwszej odsłony. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył Głuszek. Zaledwie 60 sekund później mieliśmy już remis dzięki trafieniu Michalskiego. Minutę przed końcem, sędzia wskazał na wapno w polu karnym gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Głuszek, który tym samym zdobył hat tricka oraz wyprowadził Verizon na jednobramkowe prowadzenie. Z tego faktu goście nie cieszyli się jednak długo. W ostatnich sekundach meczu gola na wagę remisu zdobył Nowak i obie ekipy musiały podzielić się punktami. Był to jedyny remis na wszystkich trzech poziomach rozgrywkowych SportLigi.PL - Biznes, w pierwszej kolejce seozonu Zima 2020.