Za nami druga kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Biznesklasy na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. W pierwszym pojedynku Auto1 Polska podejmowali Freed From Desire. Można powiedzieć, że debiutant podejmował starych wyjadaczy, więc faworyta mieliśmy jednego. Freed From Desire nie dali żadnych szans przeciwnikowi i ograli go bardzo wysoko. Dzięki temu zwycięstwu zajmują fotel lidera. W kolejnym pojedynku Kts Donki zmierzyli się z College of Europe Natolin. Kts Donki dopiero przystępują do rozgrywek i już w pierwszym spotkaniu chciały zdobyć komplet punktów. Ich przeciwnik umożliwił im to zadanie i nie postawił poprzeczki zbyt wysoko. College of Europe Natolin doznaje drugiej porażki z rzędu. Niezwykle ciekawie było w kolejnym spotkaniu, gdzie Fc Kapsch podejmował Foreigntine 2019. Obie drużyny stworzyły niezwykle zacięte i wyrównane widowisko, a po końcowym gwizdku sędziego, na tablicy wyników mieliśmy remis. Na zakończenie kolejki Klubokawiarnia Ursynów podejmowała River Plate. Goście po pierwszej kolejce byli liderem, gospodarze debiutowali i ciężko było przewidzieć to co pokażą na boisku. Pokazali doskonały futbol i udało im się pokonać lidera.

AUTO1 POLSKA 0:11 FREED FROM DESIRE
Początek tego meczu był dosyc zacięty, obie drużyn walczyły o każdą piłkę a gra toczyła się głównie w srodku pola. Z minuty na minutę goście rozkręcali się jednak. Już w 6 minucie pierwszą bramkę dla gości zdobył Aleksander Nowosadko. Goście szli za ciosem i padały kolejne bramki. AUTO1 POLSKA walczyło jednak ich akcje kończyły się zazwyczaj w środku pola po niedokładnym podaniu lub przyjęciu. FREED FROM DESIRE nie odpuszczało i cały czas napierało na bramkę przeciwnika i zdobywali kolejne bramki. Do przerwy goście prowadzili już 5:0 i nie zapowiadało się na zmianę obrazu gry w drugiej odsłonie. AUTO1 POLSKA cały czas dawało z siebie wszystko jednak nie byli w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę FREED FROM DESIRE. Goście szybko przechwytywali piłkę i wyprowadzali kolejne zabójcze kontry dzięki czemu wygrali pewnie i zasłużenie aż 11:0

KTS DONKI 3:0 COLLEGE OF EUROPE NATOLIN
Spotkanie od środka rozpoczęli gospodarze, ale to w grze gości było widać większy ciąg na bramkę przeciwnika. Potwierdzały to coraz groźniejsze akcje stwarzane w pierwszych minutach meczu. Gospodarze przetrwali jednak ten ciężki okres, dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Dwukrotnie mieli szansę na objęcie prowadzenia po uderzeniach z rzutu wolnego, ale za każdym razem na drodze do szczęścia stanął słupek. Do trzech razy sztuka. W jedenastej minucie akcję gospodarzy prawą stroną boiska, wykończył Łukasz Wólczyński strzałem po długim słupku, dając kolegom prowadzenie. Zawodnicy KTS Donki grali bardzo rozsądnie. Po strzeleniu gola cofnęli się, aby pilnować dostępu do swojej bramki, jednocześnie wyprowadzając bardzo groźne kontry. Obraz gry wskazywał na to, że powinniśmy lada moment zobaczyć gola wyrównującego. W siedemnastej minucie Radu Danu umieścił piłkę w siatce, ale był to niestety dla College Of Europe Natolin gol samobójczy. W drugiej połowie goście cały czas starali się odrabiać straty. Mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych akcji, ale zakończonych już nieco gorszymi strzałami. Gospodarze grali po prostu bezbłędnie. Pozwolili przejąć rywalom inicjatywę, grając bardzo dobrze w defensywie. Opłaciło się to pięć minut przed końcem meczu. Po kombinacyjnej akcji w środku pola, Łukasz Wólczyński podwyższył na 3:0. College nie trafił do bramki rywali dziś ani razu. Duża w tym zasługa golkipera gospodarzy, który rozegrał na prawdę dobry mecz, kilkukrotnie ratując czyste konto pięknymi paradami. Gospodarze zagrali dziś bezbłędnie, wykorzystując każde potknięcie rywala, dzięki czemu mogą dopisać trzy punkty na swoje konto.

FC KAPSCH 1:1 FOREIGNTINA 2019
Mecz zaczęła drużyna Fc Kapsch i od razu przystąpiła do ataku. Pierwsze 8 min akcja była toczona na połowie Foreigntiny, dzięki mocnemu pressingowi ze strony zawodników Fc Kapsch którzy oddawali liczne strzały a po stracie od razu wracali do obrony i ponownego pressingu. Lecz Foreigntina obudziła się i zaczęła stanowczo odpychać przeciwnika, zaczęli grać twardo to oni odzyskali przewagę w tym meczu. Doprowadzili kilka sytuacji do strzału lecz były one nie celne. 1:0 Fc Kapsch wyprowadza szybki kontratak gdzie było dwóch atakujących i jeden środkowy obrońca który nie dał sobie rady po taktycznym podaniu jednego z atakujących i natychmiastowo piłka została skierowana w prawy dolny róg i piłka zatrzymała się w siatce. Natomiast pod koniec pierwszej połowy Foreigntina doprowadza do remisu po kombinacyjnej akcji pomocników wraz z napastnikiem. W drugiej części spotkania Fc Kapsch miało dużo sytuacji lecz nie dało się ich wykorzystać, kilka niecelnych podań i strzały nie w światło bramki nie zmieniły rezultatu spotkania. Pod koniec meczu było bardzo ciekawie, liczne pojedynki i odbiory lecz akcje nie kończyły się strzałem w światło bramki i wynik nie uległ zmianie.

KLUBOKAWIARNIA URSYNÓW 3:1 RIVER PLATE
Na samym początku spotkania obie drużyny chciały się poznać i grały spokojnie ale pewnie lecz wraz z upływem coraz śmielej atakowali. I już w 8 minucie spotkania pada pierwsza bramka dla River Plate po przechwycie w polu karnym przeciwnika i natychmiastowym skierowaniu piłki do bramki. Nie trzeba było długo czekać i klubokawiarnia wyrównuje po szybkim przerwaniu akcji przez Badera Gasmi. Dziesiąta minuta i mamy 1:1. River plate zaczęło przeważać pod koniec pierwszej połowy. Tak samo początek drugiej części spotkania należy do River Plate pewna gra zawodników tej drużyny. Klubokawiarnia przyczajona od kilku minut przystępuje do ataku w konsekwencji czego pada bramka na 2:1 po dwukrotnym strzale z głowy ostateczny strzał na miarę bramki padł z ziemi po oderwaniu sie napastnika od podłoża i ofiarnym straceniu piłki głowa do siatki i po chwili na 3:1 trafia napastnik klubokawiarni a był to bramkarz występujący w pierwszej połowie. Te dwie bramki padły niemalże odrazu po sobie dzięki wysokiemu pressingowi i twardej grze pomocników. Bardzo dobra końcówka dla Klubokawiarni Ursynów zadecydowała o wyniku końcowym tego spotkania 3:1.